آموزش ساخت شمع در خانه به روش ساده به همراه نکات شمع سازی

به این منظور کافیست شمعهای کوچک را درون ظرفهایی که با گیاهان و گلهای زیبا تزئین شدهاند، قرار دهید. یکی دیگر از شمعهای کاربردی برای سرویس بهداشتی، شمعهایی هستند که رنگ آنها در تضاد با رنگ کاشیهای سرویس بهداشتی است. برای جلوگیری از تکان دادن حصیر در موم ملودی، باید آن را در جای خود ثابت کنید. شما می توانید با این روش شمع های مختلفی درست کنید و آنها را به سلیقه خود بیارایید . انواع شمع های ساده و تزئینی را می توان به روشهای مختلفی بسازید، حال نوع شمع ساخته شده بستگی به پارافین دارد؛ پارافین های قالبی که برای شمع های قالبی استفاده می شوند، پارافین های کریستالی برای شمع های دست ساز و پارافین های شیشه ای برای ساخت شمع های شفاف و ژله مانند مورد استفاده قرار می گیرندو درون این شمع های ژله ای می توان از اشیاء تزئینی مختلف استفاده کرد، در اینجا انواع مختلف ایده های شمع سازی شکیل و زیبا قرار داده ایم که می توانید ضمن لذت بردن از تماشای تصاویر از ایده ساخت این شمع های دست ساز و زیبا الگو بگیرید و شمع های زیبایی در منزل بسازید.

تماشای موم در حال ذوبشدن بسیار سرگرمکننده است. شمع ها در انواع طرح های جذاب و رنگ های متنوعی ساخته می شوند، ساخت شمع در خانه پیشنهاد جذابی است که برای این منظور ایده های خلاقانه و جذابی وجود دارد، حال در صورتی که علاقمند به شمع سازی به شکل دستی و با ایده های جدید و شیک هستید، دعوت می کنیم از انواع ایده های ساخت شمع که در ادامه این مطلب به اشتراک گذاشته ایم، دیدن کرده و برای ساختن شمع های زیبا در منزلتان الهام بگیرید. حرارت غیر مستقیم را اینگونه ایجاد می کنیم که ظرفی را پر از آب کرده و روی حرارت می گذاریم تا به جوش آید سپس ظرفی را که درون آن پارافین ریخته ایم را بر روی آب در حال جوش می گذاریم تا کم کم ذوب شود .

دقت کنید که چنانچه در دنیای مد نمناک گفته ایم هنگام ذوب شدن پارافین باید مراقب باشیم که دمای آن بالاتر از 90 تا 100 درجه سانتی گراد نرود برای این کار داخل ظرف پارافین دماسنج قرار داده و دما را اندازه گیری می کنیم . برای این کار می توان از چوب بستنی که در وسط آن سوراخی ایجاد کرده ایم استفاده کرد و فیتیله را از سوراخ عبور داد تا کاملا فیکس شود. یک ایده جالب که میتوانید از آن برای دیزاین شمع تزیینی در آشپزخانه استفاده کنید، استفاده از بانکهها یا شیشههای مربا بلا استفاده است.

تا پایان این مقاله همراه ما باشید و از آموزش ارائه شده در زمینه ساخت شمع نهایت استفاده را ببرید. امیدواریم آموزش شمع سازی که در این مطلب ارائه دادیم، مفید بوده باشد و با استفاده از آن زیباترین شمع ها را در منزل تهیه نمایید. در این مرحله از شمع سازی بهتر است از قابلمه یا ظرفی که دیگر کاربردی برایتان ندارد، استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید