آموزش ساخت شمع در خانه به روش ساده به همراه نکات شمع سازی

امروزه یکی از هنرهای دستی پر رونق شمع سازی می باشد که در این مطلب به معرفی وسایل مورد نیاز شمع سازی می پردازیم و در مورد تک تک وسایل مورد نیاز شمع سازی توضیح مختصری خواهیم داد. در صورت هرگونه سوال و یا اشکال در مراحل ساخت این شمع در قسمت نظرات، سوال خود را بپرسید ما در اسرع وقت به آن ها پاسخ خواهیم داد.

اگر می خواهید در کار خود دقیق باشید و در هنگام ذوب کردن پارافین درجه حرارت درست را رعایت کنید می توانید از دماسنج های مخصوص شمع سازی استفاده کنید تا در دمای 60 درجه که نقطه ذوب پارافین است رد نشوید زیرا بعد از این حرارت پارافین بخار شده و از بین می رود. این دستورالعملها درمورد درجه حرارت مناسب برای افزودن عطر، زمان ریختن در ظرف و غیرهاند.

به این طریق که باید فتیله را به قلاب گره بزنیم تا در وسط قرار گیرد و بعد پارافین را درون قالب بریزیم. برای شروع، در نظر داشته باشید هرآنچه شما برای ساخت شمع احتیاج دارید را نیز می توانید در فروشگاه ایرانیان دکور و در قسمت لوازم شمع سازی تهیه و محیا کنید.

این ماده از نظر ذوب درجات مختلفی دارد که برای شمع سازی از نقطه ذوب 60 تا 63 درجه سانتی گراد استفاده می کنیم. این پارافین کمی گران تر از نوع های دیگر است اما اگر کیفیت آن پایین باشد شمع زیبا و شفافی از آن بدست نمی آید. شالوده اصلی شمع سازی را می توان پارافین نامید که بدون آن شمع پدید نمی آید. از دیگر مواد لازم برای شمع سازی فتیله است که اغلب از جنس کتان می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید