آموزش ساخت شمع در خانه به روش ساده به همراه نکات شمع سازی

ظرفهای شیشهای کوچک – اگر خیلی نوتلا مصرف میکنید، میتوانید از ظرف نوتلای کوچک استفاده کنید. عطر و اسانس – اگر میخواهید شمعها خوشبو باشند، میتوانید در آنها چند قطره اسانس بریزید. فقط لازم است در زمان ذوب شدن پارافین، مقداری مداد شمعی خرد شده را به داخل پارافین بریزید. مداد شمعی غیر سمی – علت استفاده از مداد شمعی برای رنگ شمعها ارزان بودن و البته شمعی بودن آنهاست.

البته شما میتوانید هر وسیله دیگری که کارکرد مشابه دارد را برای ساخت شمع به کار ببرید. این بستگی به سلیقه شما دارد که از چه وسیله ای استفاده کنید. یادگیری شمع سازی چند فایده اساسی دارد که مهمترین آنها کاهش هزینههاست. قبل از هر چیزی بهتر است که وسایل مورد نیاز را تهیه کنید و سپس با رعایت ترفندهای ذکر شده که در ادامه مطلب آورده ایم، اقدام به ساخت شمع سرد و معطر نمایید.

دماسنج آشپزخانه – دماسنج باید حداقل تا ۲۰۰ درجه را نشان بدهد. دماسنج را داخل پیمانه خالی بگذارید و وقتی دمایش به ۱۷۰ درجه رسید، کمی موم داخل پیمانه بریزید تا آب بشود. بگذارید آب جوش بیاید و اگر احساس کردید احتمال ورود آب به داخل پیمانه وجود دارد، کمی از آب را خالی کنید. گیره لباس چوبی – برای نگه داشتن فیتیله – فنجان اندازه گیری شیشه ای – شیرجوش – اگر میخواهید شمع سازی را ادامه بدهید، توصیه میکنیم یک شیرجوش و پیمانه شیشهای مخصوص اینکار کنار بگذارید. همین طور کم کم موم داخل پیمانه بریزید تا در نهایت حدود دو فنجان موم آب شده داشته باشید.

در ادامه با چیفا همراه باشید تا روش های درست کردن شمع معطر را بهتر بررسی کنیم. به یاد داشته باشید که تمیز کزدن موم دشوار است پس بهتر است از ظرفی استفاده کنید که مخصوص این کار باشد. البته شما می توانید این کار را در انواع جاشمعی و یا حتی قالب های مخصوص شمع نیز انجام دهید. اگر می خواهید از قالب های آماده برای تهیه شمع استفاده کنید، ابتدا قالب مورد نظر را کمی چرب کرده و بعد پارافین را داخل آن بریزید.

دیدگاهتان را بنویسید