آموزش کامل ساخت شمع در خانه – مجله خبری ایشومر

ستاره | سرویس خانهداری – اگر از آن دسته خانمهایی هستید که به انجام دادن کارهای هنری در خانه علاقهمند هستند، احتمالاً دوست دارید هنر شمع سازی را نیز یاد بگیرید. شما میتوانید خودتان در خانه با استفاده از چند مرحله و ترفند ساده و با صرف هزینهای کم، شمع دلخواهتان را بسازید. در این مطلب نحوه ساخت شمع را به شما آموزش میدهیم. قبل از آموزش نحوه ساخت شمع در منزل، ابزارهای لازم برای ساخت شمع را معرفی می کنیم.

حالا که قرار است برای درست کردن شمع وقتی صرف شود، چه بهتر که به جای پارافین از موم زنبور عسل استفاده شود. در حالی که موم خنک میشود، بهاحتمال زیاد سوراخی در وسط شمع تشکیل میشود. پارافین موم اصلی می باشد که در شمع سازی مورد استفاده قرار می گیرد ، این موم بی رنگ و بو با محصولی از روغن خالص می باشد. شمع هایی که از موم سویا تهیه می شوند زیست تخریب پذیر بوده و به محیط زیست آسیبی نمی زنند. خوب اگر با این جمله مؤافق نیستید کافیست یکبار امتحان کنید و تأثیر شگفت آور شمع ها را در ایجاد فضایی کلاسیک، زیبا و سرشار از انرژی و حرارت ببینید!

اگر دوست دارید شمع با قالب پلاستیکی شما رنگ خاصی داشته باشد رنگ مورد نظر خود را با پارافین داخل یک ظرف فلزی ریخته و آن را به روش بن ماری بر روی حرارت بگذارید تا ذوب شود. سپس ظرفی را که حاوی پارافین جامد است، داخل این آب در حال جوش قرار داده و شعله ی حرارت را کم کنید.

پارافین پولکی: در اصل نوعی از همان پارافین شنی است و همانطور که از نام آن پیداست شبیه پولک است. این مواد باعث نرم تر شدن پارافین شده و ویسکوزیته یا همان ضخامت پارافین را کاهش می دهد؛ در حقیقت با نرم شدن و یا تغییر ضخامت پارافین اندازه فتیله نیز باید به درستی تغییر کند و چنانچه این اتفاق نیفتد، این امر در نحوه سوختن شمع تاثیر خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید