برنامه ریزی برای کنکور 1401 + جدول [رایگان]

قابل توجه است که اگر چه دفترچهها شخصیسازیشده و جای سوالات در دفترچه داوطلبان مختلف با هم متفاوت است، اما تنها یک دفترچه از سوی سازمان سنجش منتشر میشود. ریاضی برای داوطلبین کنکور در رشته علوم تجربی برگ برنده است و با ضریب 6 بعد از زیست شناسی و شیمی قرار دارد که البته یک درس کاملاً محاسباتی و مفهومی است . کنکور 1401 ، در نیمه اول تیرماه و در روز های پنح شنبه و جمعه برگزار می شود و معمولا روز پنج شنبه اختصاص دارد به کنکور ریاضی ، کنکور انسانی و کنکور هنر و روز جمعه کنکور تجربی و کنکو زبان برگزار می شود.

در جلسه آزمون به همه متقاضیان دو بسته نایلونی داده خواهد شد که بسته اول حاوی سوالات دروس تخصصی (دفترچه شماره ۱) همراه با پاسخنامه آزمون و بسته دوم حاوی سوالات آزمون دروس استعداد تحصیلی و زبان انگلیسی عمومی (دفترچه شماره ۲) است که متقاضیان باید نسبت به پاسخگویی به سوالات هریک از دفترچه های مذکور در همان پاسخنامه اقدام کنند. بدین معنا که سازمان سنجش با انتشار کلید از داوطلبان میخواهد در صورتی که اشتباهی وجود دارد، نسبت به اعتراض با ارائه مستندات اقدام کنند تا در صورت اثبات اشتباه، کلید دکتری 1401 تصحیح شود.

تعداد سوالات تخصصی آزمون دکتری 1401 در رشتههای مختلف متفاوت و بین 45 تا 100 سوال است. سوالات ازمون دکتری 1401 پس از برگزاری کنکور، از سوی سازمان سنجش منتشر شد. پس از برگزاری کنکور دکتری و انتشار سوالات؛ پاسخنامه کلیدی نیز از سوی سازمان سنجش منتشر میشود. کلید سوالات کنکور دکتری عموما به صورت پاسخنامه اولیه منتشر میشود.

سوالات عمومی شامل زبان عمومی و استعداد تحصیلی بود؛ از هر یک از این مباحث 30 تست در آزمون دکتری 1401 مطرح شد و داوطلبان در مجموع 90 دقیقه مهلت داشتند تا به سوالات عمومی دکتری 1401 پاسخ دهند. متقاضی به محض دریافت بسته مربوط و قبل از باز کردن، ابتدا باید شماره داوطلبی و مشخصات مندرج بر روی آن را با شماره داوطلبی مندرج بر روی صندلی و همچنین مندرج در کارت شرکت در آزمون خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و در صورت مشاهده تفاوت، فوراً موضوع را به نزدیکترین مراقب جلسه اطلاع داده و پیگیری کند تا مشکل برطرف شود.

دیدگاهتان را بنویسید