بهترین خلاصه کتاب اثر مرکب

ما در در مجموعه کتابسرای افشین سعی در تهیه و ارائه بهترین ها به مخاطبان خود هستیم. او مردی است که اصول ساده اما عمیقی را که برای موفقیت، ضروری هستند، رعایت کرده و از آن اصول استفاده کرده است تا در سن 24 سالگی به درآمد سالانه بیش از یک میلیون دلار برسد و در ضمن در سن 27 سالگی شرکتی را راه اندازی کند با درآمد سالانه بیش از 50 میلیون دلار. در این کتاب بدور از هرگونه ادعا و وعده های زودبازده، به بررسی شکلگیری رفتار یا عادت در انسانها پرداخته شده و اصول یافتن استراتژی فردی را آموزش میدهد.

او در کتاب اثر مرکب، چکیده اصول مهمی را به شما عرضه می کند که لازمه هدایت عملیات اصلی در تجارت، روابط و فراتر از آنها هستند تا شما به دستاوردهای بزرگ دست یابید. شروع تجربه وی در حیطه موفقیت و نویسندگی از 18 سالگی بود و در سال 2007 ناشر مجله موفقیت شد. این قانون می گوید که اجسام متحرک تمایل دارند حرکت خود به سمت جلو را ادامه دهند و از حرکت بازنایستند مگر این که نیرویی خارجی قصد متوقف کردن آن ها را داشته باشد. در این مقاله قصد داریم یک نگاه کلی به کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی – darren hardy نویسنده، سخنران و ناشر اسبق مجلهی موفقیت در آمریکا و درسهایی که میتوانیم از آن بیاموزیم بپردازیم.

فلسفه اصلی پدرم در زندگی این بود. با وجود اینکه این کتاب رده سنی خاصی ندارد اما توصیه می کنم این کتاب را از سن 15 سالگی به بعد بخوانید و هدفمند زندگی کنید. بیشتر مردم وقتی تلاش جدیدی را شروع می کنند همانند این است که دسته تلمبه چاه را گرفته و به شدت شروع به پمپاژ می کنند. وقت آن رسیده که عادات و رفتارهای جدیدی خلق کنید که از کارشکنی ها و خرابکاری ها تغییر جهت داده و به سوی موفقیت پیش برود.

اما جادوی اثر مرکب از یک مدت نسبتا طولانی به بعد خودش را نشان می دهد. شما با روزی 20 صفحه کتاب در مدت چند روز تفاوت خاصی نمی کنید. همین مسئله کمک میکند تا در دراز مدت بتوانید عادتهای منفی خود را به طور کامب کنار بگذارید. حتما داستان لاک پشت و خرگوش راشنیده اید، خانوم ها و آقایان بیاید به دنیا لاک پشت برویم تا بتوانیم خود را جای او گذاشته و متوجه آن شویم هرکسی را میتوانیم شکست دهیم، نه بخاطر اینکه بهترین یا باهوش ترین هستیم بلکه وقتی به عادات و رفتار های مثبت خو میگیریم و آنها را در خود نهادینه کرده و پیوسته انجامش میدهیم ما نیز پیروز میدان میشویم شاید این جمله را شنید باشید که میگوید آهسته و پیوسته پیروز میدان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید