بهترین فیلم های عاشقانه ایرانی [25 فیلم درام برتر] – تکراتو

این اثر دومین فیلم بلند رضا درمیشیان و چهارمین فیلم نوید محمدزاده و به نوعی اولین فیلم جدی این بازیگر خوب سینمای ایران است. این فیلم را باید اولین تجربه نوید دانش کارگردان فیلم سینمایی دوئت دانست. این اثر یکی از فیلم های محبوب ایرانی است که توسط کارگردان نام آشنای این سرزمین به نام داریوش مهرجویی کارگردانی شده است. علاوهبر موج نگاه نافذ نویسنده و کارگردان این اثر یعنی مهرجویی، در نوع روایت و ساخت این کار بازیهای درخشان عزتالله انتظامی، حمیده خیرآبادی، حسین سرشار و اکبر عبدی نیز جزو نقاط بسیار مثبت این اثر به حساب میآیند.

این اثر نیز مانند اجاره نشین ها سرگذشت انسانهای آپارتمان نشینی را روایت میکند که در تضاد فرهنگی و اجتماعی بسیار شدیدی به سر میبرند و داستانهای هر کدام از این خانوادهها از اجزای تشکیل دهنده روایت اصلی به حساب میآیند. دلالی به نام فرحان نیز که میخواهد چند فراری سیاسی را از مرز آبی عبور دهد وارد بندر میشود و پس از آن خرده داستانهای متعددی در کنار داستان اصلی روایت میشوند و این فیلم ایرانی را پیش میبرند. اگر شما نیز از طرفداران فیلم خنده دار ایرانی باشید، مطمئنا فیلم ایرانی آپارتمان شماره 13 را تماشا کردهاید.

به نظرم ریشه این مشکلات در فیلمنامه است و نکته دیگر اینکه تکنیک را یاد گرفتیم اما روش به کارگیری تکنیک برای محتوا و اندیشه را بلد نیستیم. در این اثر بازیگران خوبی مانند علیرضا خمسه، مرحوم جمشید اسماعیل خانی، کتایون ریاحی، مریم معترف، سیروس گرجستانی و بسیاری از بازیگران دیگر حضور داشتند. فیلم سینمایی لونه زنبور در لیست پرفروش ترین فیلم های سال 97 در رتبه هشتم قرار دارد و این رتبه را مدیون تضمین فروش فیلم های طنز ایرانی است که با همراهی بازیگران تاپ این امر موفق تر هم میتواند باشد.

با دیدن اسامی فیلم شاید فکر کنید که حضور حمید فرخ نژاد این فیلم را قابل تحمل تر میکند ولی آنقدر فیلنامه و نقش این بازیگر در فیلم تگزاس بد است که شاید آن را لطمه به کارنامه این بازیگر دانست که با فیلم های همچون گشت ارشاد از وی خاطره ای خوب برای بازی درنقش طنز را در خاطر بیننده تلقی میکند. فیلم طنز ایرانی آپارتمان شماره 13 به کارگردانی زنده یاد یدالله صمدی روایتگر مستندی از فرهنگ موجود دهه شصت در کشور است. در همین حین، خبر میرسد که یکی از زندانیان ناپدید شده است. این اثر یکی از فیلمهایی است که در ژانر کمدی اجتماعی ساخته شده و بخشی از دردهای جامعه آن روزگار را با تبحری درخور توجه به تصویر میکشد.

دیدگاهتان را بنویسید