به طرفداران بی تی اس چه می گویند?

کیم ته-هیونگ که با نام هنری V هم شناخته میشود متولد ۳۰ دسامبر ۱۹۹۵ است. واژه فندوم Fandom که در سال 1903 با معنای لغوی شیفتگی به کار برده شد در اصطلاح به علاقمندی بیش از حد به کوچک ترین جزییات یک موضوع توسط گروهی از فن ها (طرفداران) گفته می شود این موضوع شامل طیف وسیعی از رویدادهای هنری یا اجتماعی است که البته با توجه به الگوبرداری عمیق و گذراندن ساعات زیادی از روز در شبکه های اجتماعی برای دنبال کردن زندگی یک سلبریتی یا نویسنده باید نسبت به جنبه های تاریک این حرکت که نوعی آسیب شناسی به شمار می آید توجه داشت.

گروه موسیقی بی تی اس که مانند یک امضای شخصی برای کره جنوبی به حساب می آید توانست ظرف مدت کوتاهی نام کره را بیش از پیش در عرصه جهانی مطرح کند. این آلبوم توانست رکوردهای زیادی را بدست آورد و مسیر حرفهای این گروه را یک بار دیگر ارتقا دهد. آلبوم The Most Beautiful Moment in Life: Young Forever نیز در سال 2016 منتشر شد که 3 ترک جدید در آن قرار داشت که شامل Epilogue: Young Forever، Fire و Save Me میشد. جی هوپ به مناسبت سه سالگی میکستیپ خود، نسخه کامل و سه دقیقهای از آهنگ پایانی خود “آبی” را در 1 مارس 2021 منتشر کرد.

هالیو در سال های گذشته در ایران با سریال هایی مانند جواهری در قصر و چهره ماندگار یانگوم در سال 2003 و سریال جومونگ با سوپراستار شدن بازیگر این نقش برای ایرانیان تبدیل شد توانست باعث شهرت فرهنگ کره در میان مردم شود که یکی از اصلی ترین دلایل آن را شاید قرابت فرهنگی بتوان نام برد. کره با امضای شخصی خود در برندسازی در آغاز با سامسونگ و ال جی، بعدها با سریال هایی مانند جواهری در قصر و یا جومونگ و امروزه با گروه موسیقی بی تی اس توانست خود را به سراسر جهان بشناساند تا جایی که توانست عنوان دوازدهمین اقتصاد برتر جهان با تولید ناخالص داخلی GDP را از آن خود کند.

گیم کو یکی از روسای جمهور کره در یکی از سخنرانی های خود این گونه بیان می کند: “میخواهم کشورمان زیباترین کشور دنیا باشد. ولی منظور از زیباترین، قدرتمندترین نیست. چراکه ما درد و رنج حمله و تسخیر را چشیدهایم و من نمیخواهم ملت دیگری، این رنج و درد را تحمل کند. ثروت، به اندازهای که فراوانی برایمان بیاورد کافی است. قدرت، به قدری که جلوی حمله کشورهای دیگر را بگیرد کافی است. تنها چیزی که هیچوقت کافی نیست، قدرت فرهنگ غنی کشور است. زیرا قدرتی که در فرهنگ است، هم ما را خوشحال میکند و هم خوشحالی را به کشورهای دیگر میبرد”.

دیدگاهتان را بنویسید