تغییرات کنکور 1401؛ از سیر تا پیاز هر آنچه باید بدانیم! – وقت صبح

نکته مهم: بر اساس تبصره 2 ماده 10 آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی مصوب 67/11/30 هیئت محترم وزیران، آن دسته از متقاضیانی که با استفاده از سهمیه شاهد و ایثارگر، یکبار در رشته های تحصیلی دوره روزانه با آزمون یا بدون آزمون (برای پذیرفته شدگان رزمنده از سال 1368 به بعد و برای پذیرفته شدگان سهمیه شاهد از سال 1376 به بعد) پذیرفته شده اند، اعم از اینکه از رشته قبولی انصراف داده یا در رشته قبولی ثبتنام کرده یا نکرده باشند، مجاز به استفاده مجدد از سهمیه مذکور در آزمون سراسری در هیچ دورهای اعم از روزانه، نوبت دوم (شبانه)، غیرانتفاعی، پیام نور، شهریه پرداز، پردیس خودگردان، مجازی و دانشگاه آزاد اسلامی نخواهند بود.

به اطلاع متقاضیان ثبتنام و شرکت در آزمون سراسری سال 1401 برای پذیرش در رشتههای با آزمون در دورههای روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشتههای تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی میرساند که ثبتنام از روز یکشنبه مورخ 1400/11/10 (دهم بهمن ماه 1400) منحصراً از طریق سایت سنجش آغاز و در روز یکشنبه مورخ 1400/11/17 (هفدهم بهمن ماه 1400) پایان میپذیرد؛ لذا متقاضیان میتوانند در مهلت مقرر برای شرکت در آزمون سراسری سال 1401 ثبتنام نمایند. در صورت تایید اطلاعات آنان از سوی آموزش و پرورش، می توانند تا تاریخ1400/11/17 نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

در ادامه این مقاله به بررسی کلیات و جزئیات آمار مربوط به نتایج نظرسنجی هر کدام از دروس می پردازیم و درصد هر کتاب به کل آراء اخذ شده را در نمودار ارائه می کنیم. علاقه مندانی که در زمان ثبت نام کنکور نسبت به تکمیل فرم نام نویسی خود در سایت ثبت نام کنکور سراسری اقدام نموده اند، می بایست در زمان مقرر که معمولا چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری می باشد، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و از کارت ورود به جلسه کنکور خود پرینت تهیه نمایند. برای دانلود دفترچه راهنمای ثبت نام در کنکور 1401 به ادامه مطلب مراجعه فرمایید.

شما می توانید لیست منابع جدید کنکور امسال را دانلود کرده و با توجه به آن ها به مطالعه دروس مختلف بپردازید. پلکان یادگیری محصولات متنوعی را در زمینه ­ی تحصیل برای نیازهای مختلف ارائه می ­دهد که از آن جمله می ­توان به پلکان دبیر اشاره کرد. از همین رو پنجمین نظرسنجی بزرگ کتاب های کمک آموزشی (ویژه کنکور 1401) با همکاری سایت چی بخونم و آلاء از تاریخ 25 شهریور تا 15 مهر سال 1400 و با هدف شناسایی بهترین کتاب های کمک درسی موجود و ساده تر کردن انتخاب برای دانش آموزان عزیز برگزار گردید. 2-3- کد سوابق تحصیلی برای دیپلمههای سال 1384 تا سال 1400 شاخه نظری (نظام سالی واحدی یا ترمی واحدی و همچنین نظام آموزشی جدید 3-3-6 ) رشتههای تحصیلی ریاضی فیزیک، علوم تجربی، ادبیات و علوم انسانی، علوم و معارف اسلامی.

دیدگاهتان را بنویسید