تغییرات کنکور 1401 سازمان سنجش ؛ کنکور 1401 نسبت به 1400 چه تغییراتی خواهد داشت؟

او ادامه داد: در سیاست دوم ساماندهی کنکور تصویب شد حداقل ۶۰ درصد به سابقه تحصیلی و عمق یادگیری این امر تخصیص داده میشود، آزمون تخصصی که همان آزمون سراسری کنکور است نیز ۴۰ درصد نقش خواهد داشت. در مجموع سیاست دوم به این صورت جمع بندی شد که، ملاک پذیرش داوطلبان مشتمل بر نتایج سابقه تحصیلی یادگیری، مطالب دروس و عمق یادگیری، آزمون سنجش تکمیلی تخصصی (کنکور سابق) و آزمون هوش و استعداد با ویژگیهای زیر خواهد بود. علاقه مندانی که در زمان ثبت نام کنکور نسبت به تکمیل فرم نام نویسی خود در سایت ثبت نام کنکور سراسری اقدام نموده اند، می بایست در زمان مقرر که معمولا چند روز قبل از زمان برگزاری کنکور سراسری می باشد، به سایت سازمان سنجش آموزش کشور مراجعه نموده و از کارت ورود به جلسه کنکور خود پرینت تهیه نمایند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در این باره گفت: سیاست پیشنهادی در مورد پذیرش و جدا شدن آن از سنجش بود که در این خصوص در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث شد. این به معنای رها شدن سوابق نیست، بلکه سوابق تحصیلی جایگاه مهم خود را دارد. بنابراین هیچ وقت در طول روز ، تمام وقت خود را روی یک درس نگذارید.

قرار است تغییراتی در نحوه برگزاری کنکور سال 1401 اعمال شود. در نهایت پس از کلیک بر روی گزینه “تایید نهایی”، از فرم ثبت نام خود به همراه شماره پرونده و کدپیگیری پرینت تهیه نمایید و تا پایان مراحل پذیرش در کنکور سراسری نزد خود حفظ کنید. تبصره 6- چنانچه علاقهمند به شرکت در گزینش رشتههای تحصیلی مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی باشید، لازم است نسبت به پرداخت مبلغ 200.000 (دویست هزار) ریال دیگر نیز از همین طریق، اقدام و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال 10 رقمی) را دریافت نمایید.

نحوه برگزاری کنکور 1401 و کم و کیف آن یکی از سوالات و دغدغه های دانش آموزان است که در این مطلب به آخرین اطلاعات در این خصوص می پردازیم. علاوه بر اینکه در هنرستانهایی تحصیل کرده بودند، در کنکور هم باید شرکت میکردند. چند دانشگاه مثل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فنی و حرفهای برای ورود این افراد به کاردانی پیوسته، شرط شرکت در کنکور را گذاشته بودند. نکتهای که هر ۴ رئیس دانشگاه برجسته کشور بر آن تاکید کرده اند. برای مطالعه کل دروس و تست زدن در هر رشته ای، حدود 700 ساعت زمان نیاز دارید.

دیدگاهتان را بنویسید