خرید عینک طبی میبایست با توجه به نیاز و مشکلات بینایی هر فرد باشد

یک فریم عینک مناسب برای مردهای بدون مو (طاس) فریمی است که قسمت بالای آن در ناحیه ابرو مستقیم باشد و ناحیه پیشانی را بپوشاند. اما اگر از آن دسته از افرادی هستید که استفاده از لنز را انتخاب می کنید باید در قدم اول به نزد چشم پزشک خود بروید تا پس از معاینات به شما بگوید که آیا مستعد ابتلا به عفونت هستید یا خیر و اینکه تشخیص دهد شما شرایط و توانایی رعایت و استفاده از لنز را دارید یا خیر. بهتر است فریمهایی ار انتخاب کنید که عرض بیشتری داشته باشد و کشیدگی صورتتان را خنثی کند.

وقتی صحبت از خرید عینک طبی میشود بسیاری از افراد با چنین دغدغهای روبهرو میشوند که چگونه میتوانند عینک مناسبی را برای صورت خود انتخاب کنند. برخی افراد اقدام به فروش عینک های قدیمی شخصیشان میکنند که این کالاها عموما محصولاتی کم مصرف و با کیفیت هستند. برای برداشتن عینک از هر دودست استفاده کنید این کار به حفظ شکل اصلی آنها کمک میکند.

عینکهای با فریم گرد، فریم مستطیلی، گردویی و بیضی شکل برای این فرم صورتها متناسب خواهند بود. قسمت بالایی فریم باید با حالت ابرویتان متناسب باشد و قسمت پایین از خط فک و گونه پیروی کند. در فرم صورت مستطیلی، اغلب خط گونه، بلند و بینی کشیده است پس برای متعادل و کوتاهتر به نظر رسیدن چهره باید از فریمهایی استفاده کنید که پل عینک کمی پایینتر قرار دارد، در این صورت اندازه بینیتان کوتاهتر به نظر خواهد رسید. یک عینک معمولی وساده شاید برای شما ارزان تر تمام شود، اما اگر می خواهید پوششی همراه با مد روز داشته باشید و چهره ی شما خاص تر به نظر برسد، بهتر است که به محصولات جدید برندهای مختلف توجه کنید.به خاطر داشته باشید که هنگام خرید عینک طبی حتما به فرم صورت وهماهنگی فریم عینک با آن توجه کنید و متناسب با فرم صورت خود عینک طبیتان را تهیه کنید .هنگام خرید فریم عینک طبی همچون خرید لباس ، می بایست به رنگ پوست خود نیز توجه کنید.

در صورتهای گرد خطوط منحنی با عرض و طول متناسب و بدون زاویه هستند. پس برای این صورتها بهتر است فریم عینک بدون قاب یا فرم بیضی و گربهای مناسبتر خواهد بود چون از حجم بالای صورت کم خواهد کرد. استفاده از عینک در مدت زمان طولانی تری انجام می شود چرا که استفاده از لنز باید پس از مدتی تعویض شود و لنز جدید خریداری کرد اما استفاده از عینک اگر آسیبی نبیند برای سال ها می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید