دانلود کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی

رسانهها با انتخاب تیترهای دراماتیک و معمولا اغراقکننده سعی میکنن اخبار رو بهشکلی تلختر از واقعیت به شما بدن. اگر از شما بپرسند که بین سه میلیون دلار به صورت نقدی و یک سکهی یک سنتی که در ۳۱ روز آینده هر روز ارزشش دوبرابر میشود یک کدام را انتخاب کنید شما چه گزینهای را انتخاب میکردید؟ این را بدانید که اگر میخواهید یک عادت بد را از وجود خود پاک کنید یا یک عادت خوب را در وجودتان نهادینه کنید، همیشه اولین گام بسیار دشوار و مشکل است و نیاز به تلاش فراوان دارد ولی اگر آن گام اول را بردارید مشاهده خواهید کرد که همه چیز پس از مدتی به یک روال تبدیل خواهد شد و بدون اینکه کاری انجام دهید همه چیز به صورت خودکار انجام میشود و این مفهوم مومنتوم است.

بسیاری از انتخابهای ما به صورت ناخودآگاه انجام میشود. البته همین انضباط ایجاد شده در دارن هاردی به او کمک کرد در همان دوران یعنی در سن ۱۲ سالگی برنامه او به اندازه برنامه یک مدیر عامل توانمند منظم باشد. هم اکنون دارن هاردی با بیش از دو میلیون نفر مخاطب در هر ماه، از طریق وبلاگ، توییتر، فیس بوک و صفحات شخصی خود، با مردم ارتباط برقرار میکند و بهترین اطلاعات و استراتژیهای رسیدن به موفقیت را در اختیار آنها قرار میدهد. آیا قرار است هر روز یک نفر آدم موفق قلم به دست بگیرد و چند صفحه کاغذ را با آوردن مثال هایی از موفقیت خودش سیاه کند و به خورد بقیه افراد بدهد.

بزرگترین مساله این است که ما مسئول صددرصد زندگی خودمان هستیم. از نگاه دارن هاردی تمامی ما خوششانس هستیم. دارن هاردی در کتاب اثر مرکب میگوید اگر میخواهید به رشد و پیشرفت دست پیدا کنید لازم است عادتهای خوبی در خودتان به وجود بیاورید و عادتهای بدی که در وجودتان نهادینه شده است را از بین ببرید.

برای ترک عادات بد و جایگزین کردن عادتهای خوب، باید از لذتهای مقطعی و زودگذر که عادات بد در شما ایجاد میکنند، چشمپوشی کنید. 1. عوامل محرک این عادت بد را شناسایی کنید. ۲. چه عادتهایی بدی مثل پرخوری یا کم خوابیدن دارید که لازم است آنها را جایگزین عادت مثبت کنید؟ کسی بهتر از دارن هاردی نمیتواند از موفقیت بگوید ، او کسی است که با موفق ها و بزرگان مصاحبه داشته و آنها را کاملا وارسی کرده است .

دیدگاهتان را بنویسید