سئو چیست (SEO) و چه تاثیری در کسب و کار دارد؟

اگر پلاگینهای سایت شما به درستی کد نویسی نشده باشند یا بروز نباشند میتوانند در سرعت سایت شما خلل ایجاد کنند. حتماً از پلاگینهای معتبر استفاده کنید و همیشه آنها را بروز نگه دارید. شما باید راهی پیدا کنید تا مطالب منتشر شده سایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرند، زیرا در صورتی که مطالب شما در صفحات دوم، سوم و … اگر از کدهای اسکیما استفاده کنید اسنیپت سایت شما در موتورهای جستجو به صورت Rich Snippet (اسنیپت غنی) نمایش داده میشود.

این بهینهسازی تا قسمتی توسط کدهای CSS و بحث واکنش پذیر بودن (Responsive) صفحات وب تأمین میشود. اما در کل برخی ترجیح میدهند برای تمیزتر بودن آدرس صفحات خود از نامکهای انگلیسی استفاده کنند. کلمه کلیدی اینجا نقش مهمی بازی می کند و حتما باید در عنوان به کار برده شود. اگر قالب سایت شما به طور بهینه کد نویسی نشده باشد میتواند در سرعت لود سایت شما فاجعه به بار بیاورد. البته برخی از ارایه دهندگان سرویسهای میزبانی وب این گواهی را به طور رایگان در اختیار خریدار هاست و دامین خود قرار میدهند. چه طور میتوانیم به صفحه اول در گوگل بیاییم؟

با این روش اطلاعات صفحات و سایت در گوگل دسته بندی میشوند و در زمان جستجو کاربر هدف، به او نشان داده میشوند. در واقع به کار بردن کدهای اسکیما باعث میشود ظاهری متفاوت از سایر نتایج در موتورهای جستجو داشته باشید. ممکن است شگفت زده شده باشید. از آن جایی که در بستر اینترنت ممکن است درخواستهای مختلفی سمت سرور فرستاده شود که یکی از آنها فقط بازدید از یک صفحه وب است؛ برای هر نوع درخواست یک نوع قرارداد یا پروتکل در نظر گرفته شد تا سرور متوجه شود چگونه باید به هر درخواست پاسخ دهد. خود شما آخرین باری که لود شدن یک صفحه برایتان زمان زیادی طول کشید چه اقدامی انجام دادید؟

بر اساس آخرین آمار گوگل اگر بارگذاری صفحه شما تا 6 ثانیه طول بکشد امکان بستن صفحه شما توسط کاربران تا 106 درصد افزایش مییابد! این یعنی اگر وب سایت شما به تمامی استانداردهای ما پایبند باشد، محتوای سئو شده داشته باشید، چندین هزار بک لینک با کیفیت داشته و سرعت سایتتان هم خوب باشد اما کاربران از شما ناراضی باشند، ما جایگاه مناسب را به شما نمیدهیم! برای اینکه بررسی کنید که آیا سایتتان برای کاربران موبایل بهینه است یا نه میتوانید از ابزار Mobile-Friendly Test گوگل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید