سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو چیست؟

به این دلیل که وب سایت ها باید به گونه ای ساخته شوند که به خزنده ها اجازه دسترسی و درک محتوا را بدهد. از آنجا که هر موتور جستجو الگوریتم های رتبه بندی متفاوت دارند ، نمی توان همه آن ها را در این راهنما پوشش داد . در پاسخ به این سوال باید گفت هر عاملی که در فرآیند سئو موثر است منجر به تعیین رتبه بندی سایت می شود. شما می توانید از ابزار Google PageSpeed Insights استفاده کنید و سرعت سایت خودتان را ارزیابی نمایید و اطمینان پیدا کنید که بهینه می باشد. موتورهای جستجو می توانند خیلی ساده به وسیله این سئو سایت شما را پیدا کنند و در صورت دارا بودن استانداردهای لازم آن را به کاربران به عنوان یک سایت خوب و مفید معرفی کنند.

آزمایش درستی این اطلاعات هم بسیار ساده است: شما آخرین بار، چه زمانی به صفحه 2 نتایج برای پاسخ به سوال خود مراجعه کردهاید؟ این در شرایطی است که فقط 0.2 درصد افراد به صفحه 2 از نتایج گوگل میروند. اگر میخواهید یک جنازه مرده را از نگاه افراد مخفی کنید، آن را در صفحه دوم نتایج گوگل دفن کنید! چطور در صدر نتایج گوگل قرار بگیریم؟ لزوما مجبور به استفاده از تگ H1 در تایتل نیستید ولی حتما باید کلیدواژه های اصلی مطلب شما در هر دو آنها وجود داشته باشد. شما می توانید تمام بازدیدکنندگان جهان را جذب کنید، اما نحوه جذب ترافیک بسیار مهم می باشد.

پاسخ به سوال سئو چیست از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید در رابطه با آن موضوعات گوناگونی را در نظر بگیرید، چرا که هر چه شما در این موضوع بهتر عمل کنید، میتوانید موفقیت بیشتری را به دست آورید. زمانی که سئو با موفقیت عمل کند، ترکیبی از روش­ها و راه­کارها را برای جلب کاربران به یک وب­سایت استفاده می­کند. خب حالا درک صحیحی از سئو کلاه سفید و کلاه سیاه را بدست آوردیم ولی سئو کلاه خاکستری چیست؟ به بیانی دیگر به سئو کلاه سیاه شبیه است ولی ریسک پایین تری را داشته است.

این سئو شامل تکنیک های می باشد که با قوانین موتور جستجوی گوگل متغایر بوده ولی به نوعی اجرا خواهد شد که گوگل متوجه آن نشود و امکان جریمه سایت مان را نداشته باشد. به همین دلیل است که می خواهید صفحات محصول شما بر ویژگی ها و مزایایی که محصول شما ارائه می دهد تمرکز کنند. مثلا ممکن است سئوکاران در شبکه های اجتماعی صفحه های مختلفی را ایجاد کنند که همگی فیک هستند و آن را به سایت خودشان لینک بدهند و سبب شوند که سایت به رتبه بالایی برسد ولی اگر گوگل متوجه شود که تمامی این صفحه ها را خودشان ایجاد کرده اند قطعا سایت شان جریمه می شود و رتبه شان را از دست میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید