شمع سازی در منزل با آموزش تصویری و مرحله به مرحله

برای ساخت شمع ژله ای حباب دار به آرامی شمع را خنک کنید و آن را در نور آفتاب قرار دهید تا چند ساعت زمان برای سرد شدن ببرد. در مرحله اول پارافین و یا موم را خرد کنید و داخل ظرفی دسته دار ریخته، و بطور غیر مستقیم به روش بنماری آن را حرارت داده و تا زمان آب شدن کل موم بطور مرتب هم بزنید. ۶٫ نوع سرد کردن باعث ایجاد یا عدم تشکیل حباب در شمع شما می شود. اضافه کردن آب به شمع سبب کدر شدن آن می شود. در صورت لزوم مجدداً اسانس و رنگ اضافه کنید.

۱٫ ژل را در قابلمه یا کاسه گودی ریخته و روی حرارت کم قرار داده تا پارافین یا ژل کاملا ذوب شود و به دمای ۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد. اینکه بتوانید به راحتی با ژل کار کنید در ساخت شمع ژله ای اهمیت دارد. در فروشگاهها اغلب تنها سه نوع پارافین برای شمع سازی یافت می شود. شمع تزیینی را در کجای منزل قرار دهیم؟ نقش شمع در زیبایی و دکوراسیون خانه بسیار پر رنگ است . البته هر چه در طول زمان جلوتر آمدهایم بر کاربردهای دیگر پارافین افزوده شده است.

جالب است بدانید که شن چقدر پارافین را به خود میکشد. تزئین شمع شمع شما باید متناسب با شرایطی که در آن قصد دارید از آن شمع استفاده کنید، باشد. اگر می خواهید حباب کمتری در شمع پدید آید آرام و به تدریج لیوان را پر کنید. در دنیای مد نمناک گفته ایم که برای ساخت شمع ژله ای بدون حباب سرد کردن را فوری انجام دهید یعنی ظرف را بر روی یک پارچه ضخیم بگذارید و آن را در یخچال قرار دهید با این کار شمع فورا خنک می شود و هیچ حبابی در آن شکل نمی گیرد.

ظرفی که برای قالب شمع انتخاب می کنید، بهتر است ظروف شیشه ای جالب و فانتزی باشد تا شمع شما زیباتر شود. هر ۳۰ گرم رنگ مایع مخصوص شمع حدود ۴۵ کیلوگرم شمع را رنگ می کند پس برای ساخت شمع ژله ای رنگی به رنگ کمی نیاز دارید. برای ایجاد یک شمع رنگارنگ، اولین رنگ خود را بریزید ، و حدود یک ساعت بگذارید تا خشک شود (ممکن است لازم باشد که رنگهای موم دیگر خود را در این زمان گرم نگه دارید).پس ار آن موم شروع به سفت شدن میکند ،رنگ موم بعدی خود را اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید