عینک طبی و لنز طبی

از معایب لنز طبی می توان به موارد زیر اشاره کرد. حال باید برای انتخاب عینک نکاتی را مدنظر قرار دهید که از این بین می توان به جنس، رنگ، اندازه، استایل و نوع فریم اشاره کرد. اما از معایب بزرگ این نوع فریم­ها، عدم انعطاف پذیری و استحکام آن­هاست. این عرض لنز در وسیع ترین نقطه آن با میلی متر اندازه گیری می شود (به نمودار زیر A مراجعه کنید).

عینک­های طبی مونل، به عنوان ساده­ ترین نوع عینک طبی ریبن شناخته می­شوند که انعطاف­ پذیری از ویژگی­های بارز آن­ها است. ممکن است یک فروشنده با ظاهر یک کالای جدید بازی کرده باشد و آن را با عنوان کالای عتیقه و به قیمت گزاف به شما بفروشد. اما اگر خیلی وقت است که عینک جدید خریداری نکرده اید و احساس می کنید شماره چشم شما بالا یا پایین رفته، حتماً به پزشک مراجعه کنید و از شماره چشم خود مطمئن شوید. فریمهای فلکسون نیز دارای انعطافپذیری خوبی هستند و هیچگونه آلرژی و حساسیتی را نیز برای شما ایجاد نخواهند کرد.

پیشانی بلند و پهن و فک قوی باعث شده که برای این افراد فریمهای بیضی شکل، فریمهای دایرهای فریمهای ویفرر انتخاب مناسبی باشند. معمولا عینک خانم ها دارای دسته های کوتاه تر و خمیدگی بیش تری در بخش انتهایی دسته ها می باشد در صورتی که عینک آقایان دارای دسته های بلند تر و بدون خمیدگی است. همچنین پهنای آنها نیز کمتر است.

در انتها شاید بد نباشد که مروری بر خرید عینک طبی برای افراد در محدوده سنی مختلف و همچنین وضعیت جنسی آنها داشته باشیم. عینک تاثیر زیادی بر روی صورت افراد دارد به نحوی که انتخاب یک عینک مناسب در زیبایی شما تاثیر بسزایی دارد. استفاده از لنز برای کودکان اهمیت دارد و والدین باید با رعایت بهداشت کودکانشان را یاری کنند تا دچار تنبلی چشم نشوند. قبل از اینکه به بررسی این موارد بپردازیم باید انواع فرم های صورت را بشناسیم. در راهنمای استاندارد انتخاب فریم عینک طبی زنانه مردانه آمده است که فریم عینک گرد یا بیضی به خاطر حالت خمیدگی و انحنایی که دارند، صورت را از حالت مربعی خارج میکنند و برای این فرم صورت مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید