قیمت طلا امروز در بازار (مثقال 18 عیار ، طلا گرم 18 عیار )

زمانی که سیاستهای سختگیرانه ترامپ هر سکه را از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به نزدیک ۴ میلیون تومان (۲۳۳% رشد) رساند. دلار همچنان نزدیک به بالاترین رکورد یک هفته اخیر که روز سه شنبه صعود کرده بود، ماند و جذابیت خرید طلا برای سرمایه گذاران خارجی را کمتر کرد.

دو مقام ارشد دولت آمریکا روز شنبه گفتند، روسیه حدود ۷۰ درصد نیروی رزمی ای را که برای حمله به اوکراین مورد نیاز است به میدان آورده است. فعالان بازار اکنون منتظر نتیجه نشست سیاست پولی روز پنج شنبه بانک مرکزی ژاپن و بانک مرکزی اروپا و دیدار کمیته بازار آزاد فدرال آمریکا در سوم نوامبر هستند. به نظر می رسد بازار طلا فعلا بانکهای مرکزی بزرگ را نادیده گرفته است زیرا سرمایه گذاران در غبار جنگ گم شده اند و داشتن دیدگاه کلان یا بنیادین جامع در این نوع بازار بسیار دشوار شده است.

استاندارد طلا یک سیستم پولی است که در آن پولهای کاغذی آزادانه به یک مقدار ثابت از طلا تبدیل می شوند. این باعث عدم اعتماد به نفس در استاندارد طلا شد که فقط مشکلات اقتصادی را تشدید می کرد.از آنجا که عرضه طلا همچنان از رشد اقتصاد جهانی عقب می ماند ، پوند استرلینگ انگلیس و دلار آمریکا به ارزهای ذخیره جهانی تبدیل شدند. وی دیگر به راحتی از عبارت موقتی بودن تورم استفاده نمیکند. در این روش افراد بعد از دریافت کد بورسی میتوانند به صورت تلفنی یا آنلاین اقدام به خریدوفروش گواهی سپرده طلا کنند. اما به گفته اوله هانسن تحلیلگر ساکسو بانک، با توجه به افزایش نوسانات در بازارهای بورس و در حالی که بازار در حال وفق دادن خود با فضای جدید افزایش نرخ بهره است، بازار طلا به عنوان محل امنی جهت در امان نگه داشتن دارایی ها از نرخ بالای تورم مجددا مورد توجه قرار خواهد گرفت.

اگر امروز فلز گران بهای داخلی بتواند خود را بالای محدوده تعیین کننده ۱۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نگه دارد، می تواند حتی تا سطح ۱۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رشد پیدا کند. هنگام افزایش نرخ تورم معمولا طلا به محلی امن جهت سرمایه گذاری تبدیل می شود، اما رشد نرخ بهره در آمریکا می تواند هزینه فرصت سرمایه گذاری در این بازار را بالا ببرد. طلا معمولا به عنوان پناهگاه امن دارایی در برابر منازعات ژئوپلیتیکی دیده می شود و با وخامت بحران پیرامون اوکراین، بهای معاملات نقدی اونس طلا از ۳۱ ژانویه حدود پنج درصد رشد کرده و در مسیر دهمین رشد روزانه در ۱۲ روز معامله گذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید