قیمت طلا در بازار امروز

انتظارها برای افزایش نرخ بهره همچنین سبب شده تا دلار در مسیر ثبت بهترین عملکرد هفتگی طی ۷ ماه گذشته قرار گیرد و موجب گرانتر شدن طلا برای خریدارانی شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. همچنین شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی که معیار محبوب بانک مرکزی آمریکا برای سنجش تورم است، در سپتامبر در نرخ بالای ۳.۶ درصد ماند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد شرکت OANDA در این باره گفت: افت بازده اوراق قرضه به شکسته شدن قیمت بالاتر طلا کمک کرد اما در مجموع طلا ممکن است تا زمان نشست سیاست پولی هفته آینده بانک مرکزی آمریکا همچنان در محدوده ۱۸۰۰ تا ۱۸۴۰ دلار معامله شود.

این کارشناس بازارهای مالی توضیح میدهد: امروز شاهد کاهش معنادار قیمت ارز نبودیم و دلار همچنان در کانال ۲۶ هزار تومان است. صادقین میگوید: مادامی که قیمت سکه بالای یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان حمایتی بسیار معتبر و به ویژه در کانال ۱۲ میلیون تومان باشد، انتظار فروشهای عجیب و غریب نمیرود.

قیمتها به کانال پایینتر بازمیگردد؟ تا زمانی که روند دقیقی برای بازار ارز مشخص نشود، فعالان سکه اقدام به فروش نمیکنند. چرا نوسانات قیمت طلا و سکه محدود بود؟ براساس این گزارش، هر گرم طلای ۱۸ عیار روز چهارشنبه یک میلیون و ۱۹۱ هزار تومان و روز پنجشنبه برابر یک میلیون و ۲۲۸ هزار تومان بود. قیمت طلای ۲۴ عیار از عیارهای ۲۲ و ۱۸ بالاتر است. هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز با کاهش ۰.۷۱ درصدی، از ۱،۲۶۶،۱۰۰ (یک میلیون و دویست و شصت و شش هزار و یکصد ) تومان به ۱،۲۵۷،۱۰۰ (یک میلیون و دویست و پنجاه و هفت هزار و یکصد ) تومان رسید.

ربع سکه نیز به قیمت ۳ میلیون و ۶۲۸ هزار تومان مبادله شد و قیمت سکه گرمی به ۲ میلیون و ۲۵۲ هزار تومان رسید.همچنین امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار با افزایش ۳ هزار و ۹۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته قیمت یک میلیون و ۲۲۸ هزار و ۴۰۰ تومان مبادله شد. در چنین شرایطی آیا امکان بازگشت قیمت طلا و سکه به کانالهای پایینتر وجود دارد؟ او میافزاید: عامل اساسی که باعث شد با وجود افت نرخ اونس، قیمت سکه و طلا در ایران کاهش چندانی نداشته باشد، ابهام در نتیجه رسیدن مذاکرات وین است.

دیدگاهتان را بنویسید