معرفی و بررسی کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی + فایل صوتی – فوربو

یکی از تکنیک های اثر مرکب که دارن هاردی در سمینار و سخنرانی های خود به آن اشاره میکند، اثر چند برابر شدن ارزش تلاشهای شماست. در کتاب اثر مرکب به این نکته اشاره می شود که آن چه شما را از رسیدن با اهدافتان وا می دارد، عادات و رفتارهای شما است.

فصل سوم عادتها و تأثیری که بر تصمیمات و انتخابهای شما دارد اشاره میکند و به شما میآموزد که چگونه عادتهای بد خود را کنار گذاشته و برای رسیدن به موفقیت، عادتهای مثبت را در وجود خود نهادینه کنید. اینکه بتوانید بدون اینکه روی چیزی وقت خیلی زیادی بگذارید و تنها با خلق عادتهای خوب و کوچک و پیوسته، به موفقیتهای بزرگی در عرصههای کار، زندگی شخصی و سایر عرصههای زندگی برسید!

۱. کشف محرکها : چه چیزی آنها را تجریک میکند یا چه چیزی باعث میشود شما به آنها فکر کنید و سپس آن را انجام بدهید. در اوایل که میخواستید رانندگی را یاد بگیرید باید به همه چیز دقت میکردید. ولی بعد از گذشت ۱-۲ ماه همه چیز برای شما عادی میشود و دیگر شما به هنگام رانندگی حتی به آن فکر هم نمیکنید! سعی کنید هرازچند گاهی هم رویههای خود را تغییر دهید تا احساس خستگی یا یکنواخت بودن نکنید. پس اراده به تنهایی به ما هیچ کمکی نخواهد کرد باید دلیل کاری که میخواهیم انجام بدهیم را بیابیم بعد از آن هم اراده و هم انگیزه در ما به وجود خواهد آمد.

شما هیچ دلیل خاصی برای اینکار نمیبینید ولی اگر روی سر شما اسلحه قرار دهند و شما را تهدید به مرگ کنند چه؟ شاید با خود بگویید که افراد موفق از یک برتری ناعادلانه نسبت به من برخوردارند و به همین دلیل به موفقیت دست یافتهاند. این شاید خلاصهترین و سر راستترین پیام کتاب مشهور دارن هاردی یعنی اثر مرکب است. ترجمه این کتاب از لطیف احمدپور و میلاد حیدری، ترجمهای قابل قبول و روان از آب درآمده و به راحتی گویای مطالب کتاب است. پس از آن، می توانید تعدادی از عاداتی را که می توانند شما را در رسیدن به هدف هایتان کمک کنند، یادداشت کنید و سعی کنید این عادات خوب را در خود پرورش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید