نحوه ساخت شمع تزیینی و ایده های خلاقانه استفاده از شمع

برای نمونه در ساخت شمع معطر میتوانید در ترکیب یک شمع حدود 400 گرمی، از 6 قطره روغن اسانس اکالیپتوس و 6 قطره اسانس روغنی اسطوخودوس استفاده کنید. چسب کاغذی هم که همیشه در دسترس است در آموزش شمع سازی هم به کار می آید، در شمع سازی برای ثابت نگه داشته فتیله در ته قالب استفاده می شود. البته می توان از مداد شمعی هم استفاده نمود و فراموش نکنید که در ساخت شمع از رنگ کمتر استفاده کنید زیرا شمعی که دارای رنگ زیادی است خوب نمی سوزد.

توجه داشته باشید که اگر از فاصله نزدیک اسپری بزنید اکلیل ها کنار می رود و فضای خالی به وجود می آید. مداد شمعی را در پارافین ذوب شده که هنوز روی حرارت است، بریزید و به هم بزنید تا کاملاً مخلوط و یکدست شوند. در آخر از شمعی که ساخته اید برای ما عکاسی کرده و به صفحه اینستاکرام ما ارسال کنید تا ما هم به نمایش بگذاریم. برای رفع این مشکل ابتدا چند سوراخ اطراف فیتیله ایجاد کنید و بعد پارافینی که از حرارت افتاده را داخل قالب بریزید.

دما را با حرارت سنج مخصوص شیرینی چک کنید و زمانی که به 180 درجه فارنهایت (82.22 درجه سانتی گراد) رسید، آن را خاموش کنید. این ماده از نظر ذوب درجات مختلفی دارد که برای شمع سازی از نقطه ذوب 60 تا 63 درجه سانتی گراد استفاده می کنیم. این ماده که جهت استحکام بیشتر پارافین استفاده می شود ماده ای بی طعم، بی رنگ و بی بو است.

از دیگر وسایل ضروری در شمع سازی، رنگ مخصوص شمع سازی می باشد که در بازار موجود می باشد. اقلام اشتعال پذیر منزل عبارتند از: مبلمان، پرده، وسایل چوبی و موارد این چنینی. به این صورت که دو ظرف تهیه می کنیم یک ظرف بزرگتر و یک ظرف کوچکتر و ظرف بزرگتر را آب می کنیم تا جوش آید و ظرف کوچکتر را که شامل پارافین است درون ظرف بزرگتر قرار می دهیم تا پارافین ذوب شود و برای ریختن در قالب آماده شود. برای این کار معمولا از ظرف فلزی استیل یا آلومینیوم استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید