همه چیز درباره کنکور ۱۴۰۱

کنکور سراسری هر سال، به منظور سنجش میزان علم دانش آموزان و ادامه تحصیل آن ها در رشته تحصیلی دلخواه، توسط سازمان سنجش برگزار می شود اما هر سال کنکور و شرایط شرکت در آن یکسان نبوده است و تغییراتی داشته است. اما در صورت تصویب این طرح، دانش آموزان و داوطلبان کنکور سراسری 1402، باید خود را برای این شرایط آماده کنند. تصمیم گرفتم در این صفحه علاوه بر قوانین و اخبار جدید (سرنوشت کنکور) تجربیات خودم و دوستای موفق خودم رو براتون بنویسم.

داشتن دیپلم نظام آموزشی جدید و یا مدرک دوره پیش دانشگاهی (نظام سالی واحدی یا ترمی واحد) تا تاریخ 31 شهریور ماه 1401، و یا دیپلم دوره چهارساله متوسطه نظام قدیم آموزش متوسطه و یا داشتن مدرک کاردانی (فوقدیپلم) الزامی است. با توجه به سنگین شدن رقابت بین رشته و دانشگاه های خوب و از طرفی محدود بودن ظرفیت پذیرش این دانشگاه ها، متقاضیان کنکور 1401 سال پرفراز و نشیبی پیش رو دارند که برای کسب موفقیت نیاز به تلاش، پشتکار، اطلاع از جزئیات برگزاری کنکور سراسری جهت برنامه ریزی درست و اصولی دارند.

تحلیل آزمون و سوالات برای شما عزیزان پیش آمد، می توانید پاسخ سوالات خود را از طریق مشاوره با کارشناسان مجرب ایران تحصیل دریافت نمایید. درس فیزیک دومین درسی است که داوطلبان در گروه ریاضی در دفترچه تخصصی باید به آن پاسخ دهند. کنکور یا آزمون سراسری برای ورود داوطلبان به دانشگاهها در ایران ضروری است. 6️⃣ در این مرحله فرمی در اختیار داوطلبان قرار میگیرد که این فرم باید با اطلاعات شخصی داوطلب پر شود. ما در این جدول مراحل مهم کنکور را به طور مختصر برای شما آوردیم تا با آگاهی از اطلاعات لازم در این باره، بتوانید اقدامات مناسب در هر مرحله را انجام دهید.

به همین دلیل، ما در این جا به طور مختصر مراحل مهم جهت کنکور ۱۴۰۱ را برای شما مرور خواهیم کرد تا اطلاعات لازم را در این باره داشته باشید. بوجه بندی کنکور 1401 در این مطلب برای تمامی درسهای عمومی و تخصصی گروههای تجربی و ریاضی تهیه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید