چگونه از اثر مرکب در زندگیمان استفاده کنیم

2. این انتخاب های جدید را از طریق رفتارهای مثبت بکار ببندید. همین لحظه باید مسیرتان را بازبینی کنید، شما راه درستی نمیروید و باید در عادتهایتان تجدید نظر کنید. حالا اگر با خودتان میگویید که همه دوست دارند ثروتمند شوند و تصمیم به آن دارند، بهتر است کمی در مورد افکار و عادتهای خودتان فکر کنید. حتما شما هم به این فکر کردید که چرا پولدارها هر روز پولدارتر میشوند و افراد معمولی، معمولیتر.

به این دلیل که کتاب اثر مرکب، کتابیست که اکثر افراد آن را مطالعه نموده اند و آن را نیز توصیه میکنند. شما نیز اینکار را انجام دهید و هربار یک عادت را شناسایی کنید. ماشین روشن شده و به سرعت از شما دور میشود. اگر تصمیم به ترک سیگار گرفته اید تمام بسته های سیگار را از خانه جمع کنید، اگر اضافه وزن دارید هر خوراکی مضر و ناسالم را از دسترس خود دور کنید و به همین ترتیب هر چیزی که مانع تعهد شما به انجام هدفتان می شود را به کلی محو کنید و یا دور از دسترستان قرار دهید.

حالا همانطور که باید عادت های خوب را در زندگی خود تکرار کنیم باید سعی کنیم عادت های بدی که داریم را از بین ببریم و هرگز به اونا برنگردیم و این می توان مقدمه پیشرفتی شگفت انگیز باشد. در مرحله بعد لازم است این اقدامات و رفتارهای مثبت را تاجایی که منجر به عادتهای مثبت شوند، ادامه داده و تکرار کنیم. این حقیقت در حال رخ دادن است و دارن هاردی در چکیده کتاب اثر مرکب معتقد است که پول و موفقیت از قانون تکانه فیزیک پیروی میکنند. یا از اینکه همیشه آن را در زندگی ندارید غر میزنید؟

چکیده کتاب اثر مرکب یک کتاب انگیزشی ساده نیست که بعد از خواندن آن هیجانزده شوید و بعد از ۲ روز آن را فراموش کنید. کتاب اثر مرکب توسط دارن هاردی در سال ۲۰۱۰ به زبان انگلیسی به چاپ رسید و تا کنون به زبانهای مختلفی از جمله فارسی ترجمه شده است. اثر مرکب میگوید اگر میخواهید از زندگی معمولی و تکراری خود خارج شوید، مثل این است که میخواهید یک ماشین را هل بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید