کپی رایتینگ (copywriting) چیست؟

ما در این متن در مورد کپی رایتینگ با شما صحبت کردیم و به اهمیت آن در ارتباط با مخاطبان اشاره نمودیم. هر یک از آنها خواهد توانست یک الگو برای ما باشند تا به نحوی با توجه به شیوه معرفی محصول که آنها در پیش گرفتهاند بتوانیم بهتر عمل کنیم و درآمد کپی رایتینگ خود را افزایش دهیم. شما باید بتوانید بازدیدکنندگان وبسایت و مشتریان احتمالی را با استفاده از متن خود درگیر کنید و به آنها نشان دهید که محصول یا خدمت یا وبسایت مربوطه چگونه میتواند به آنها منفعت برساند؟ تبلیغ نویسی در رسانه ها مانند تلویزیون و رادیو از دیگر کاربرد هایی است که این حوزه را در نظر صاحبان کسب و کار ها مهمتر جلوه داده است.وقتی شما در این رانه ها تصمیم به تبلیغ میگیرید باید هزینه زیادی پرداخت کنید پس باید با احتیاز متن خود را انتخاب کنید که بتواند بیشتری بازدهی را زا آن داشته باشید.

از اینجا به بعد باید دست به کار تولید چند تیزر آزمایشی شوید و آن را در صفحات شبکههای اجتماعی و کانالهای پیامرسان به اشتراک بگذارید و نمونه کارهایتان را تبلیغ کنید تا بهزودی اولین مشتری به شما پیام بدهد و قرارداد ببنیدید. قطعا هرچه مشاوره شما کاربردیتر و تخصصیتر باشد جامعه مخاطبانتان افزایش خواهد یافت و شیوه تبلیغ دهان به دهان در کنار استفاده از فضای تبلیغاتی شبکههای اجتماعی میتواند در رونق کسبوکارتان بسیار مؤثر باشد. هنر نویسندگی و شم بازاریابی اینجاست که باید دست به دست هم بدهند تا کاربران گریزان از خواندن و دیدن پستهای تبلیغاتی در فضای وب و شبکههای اجتماعی را وادار به کلیک روی این پستها کند.

در این باره باید به فنون و مهارتهای مربوط به نگارش مسلط شوید، با فتوشاپ و شیوه ویرایش عکس و فیلم و صدا آشنا باشید، کار با گوگل آنالیتیکس را بیاموزید و از اصول بهینهسازی موتور جستوجو (سئو) هم تا حد خوبی باخبر باشید. تولید محتوا و تسلط بر فنون آن از مهارتهای پرطرفدار در روزگار کنونی است که هر روز مشتریان اینترنتی آن بیشتر از روزهای قبل میشوند.

تبلیغنویسی دنیای بسیار وسیع و پیچیدهای است که پس از تسلط به فنون گوناگون تولید محتوا میتوانید کمکم به فکر ورود به این حوزه باشید. ۱۹ – ترجمه و ویراستاری: اگر به زبان خارجی تسلط کافی دارید و همچنین به متون ادبی یا علمی به زبان فارسی و هر زبان دیگری تسلط دارید، قطعا یکی از سادهترین کارهایی که میتوانید بهراحتی در خانه کسب درآمد داشته باشید ترجمه و ویراستاری است.

دیدگاهتان را بنویسید