گیل خبر – اخبار گیلان و رشت – ناهار خوردی؟

در فرهنگها و کشورهای مختلف در برخورد اولیه بین دوستان و آشنایان بعد از سلام چند جملهی معروف رد و بدل میشود، در بسیاری از کشورها در غالب جملاتی مثل چطوری؟ با این روندچند سال طول میکشد که بیشتر مردم ایران بعد از سلام از همدیگر بپرسند غذا خوردی؟ پس از سوال رئیس جمهور از یکی از نیروهای مرکز ارتباطات مردمی استانداری گیلان در هفتههای اخیر مسئله “ناهار خوردی” با شوخی کاربران فضای مجازی مواجه شده است. البته از همان ابتدا رسانههای خارجی اصل ماجرا را وارونه روایت کردند؛ گویی رئیسی در پاسخ به گلایههای یک تولیدکننده چنین گفته است.

🔹پس از سوال رئیس جمهور از یکی از نیروهای مرکز ارتباطات مردمی استانداری گیلان در هفتههای اخیر مسئله “ناهار خوردی” با شوخی کاربران فضای مجازی مواجه شده است 🔹امروز فیلمی دیگر از رئیس جمهور درباره “ناهار خوردن” منتشر شده که مربوط جریان سفر رئیسی به روستاهای کهگیلویه و بویراحمد در مهرماه است و عملا فیلمی قدیمی است. وقتی در کشور تفاوت حداقل حقوق و دستمزد که همان حقوق قانونی یک کارگر است با مدیر بالادستی اش ۱۰ برابر باشد، یعنی مسابقه گذاشتیم برای دو قطبی کردن جامعه. با این حال درباره رئیس جمهور، دشمن به تناسب ذاتش دشمنی می کند، اما برخی در داخل با ساده دلی متوجه نیستند تمسخر کردن مومن از گناهان نابخشودنی است، خاصه آنکه نماینده یک ملت وخاک ایران باشد.

اما روش دوم همزمان با ترور شخصیتی، کدگذاری ذهنی است. دشمن 2پروژه ضدشناختی را رقم زده است. می گفت: من آرزو می کنم روزی بتوانم همه مردم ایران را تحت پوشش کمیته امداد ببرم ولی بودجه و توان آن را ندارم. ولی فرهنگ غذایی ما مبتنی بر سلامت و تنوع بوده است و غذاهای طبع گرم، طبع سرد، طب معتدل داریم ، و همیشه چه چیزی و چطور بخوریم که حالمان بهتر شود مهم بوده است. این تهاجم نرم به ظاهر به وسیله ۳۰۰ کانال تلویزیونی از مدتها پیش شروع شده است ولی در باطن لایه های دیگری نیز دارد.

رئیسی در این چند ماه برخلاف رؤسای جمهور گذشته کمترین تنش و حاشیه و نفرت پراکنی را در فضای سیاسی کشور داشته است. رئیسی در این چند ماه برخلاف روئسای جمهور گذشته کمترین تنش و حاشیه و نفرت پراکنی را در فضای سیاسی کشور داشته است. از مدتها پیش گوشت قرمز از سفره قشر فقیر جامعه حذف شده بود، حالا برنج و احتمالا تا دو ماه دیگر مرغ نیز از سفره قشر فقیر و متوسط خداحافظی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید