اخذ مدرک icdl

مخاطبین دوره icdl چه کسانی هستند؟   کاربران ICDL تشکیل شده از کاربران شرکتی و خانگی و همچنین کارفرم

توسط مدیر سایت در 6 دی 1402

مخاطبین دوره icdl چه کسانی هستند؟

  کاربران ICDL تشکیل شده از کاربران شرکتی و خانگی و همچنین کارفرمایان که این خود به کارفرمایان این اجازه را می دهد که اطلاعات دانش آموخته ها گواهینامه ICDL شان که در رشته کامپیوتر است ، به روز باشد. داشتن گواهی ICDL بسند می کند که مهارت کامپیوتری شما بالا است. بنابراین شرکتی که در نظر دارد نیروی انسانی استخدام یا کارمند خود را آموزش دهد باید اطمینان داشته باشد که هزینه کافی و درست برای این کار در اختیار مرکز گذاشته است. نداشتن مدرک ICDL موجب بی اعتمادی شرکت ها می گردد . به طور قابل قبول شرکت در دوره های مختلف بعد از پایان باید با دریافت گواهینامه همراه باشد. مهارت های ICDL شامل هفت دسته می باشد که برای رسیدن به این مهارت ها نیاز است دوره های آن ها گذرانده شود.

 در ذیل تمام مهارت های هفتگانه ICDL توضیح خواهد داده شد:

  1. شناخت اولیه در فناوری اطلاعات (IT) : در شناخت اولیه کاربران با تمام تجهیزات سخت افزاری و اطلاعات نرم افزاری رایانه آشنا خواهند شد همچنین کار با آن ها را فرا می گیرد. در این صورت با تمام شبکه های اطلاعاتی و کاربرد روزانه برنامه های کاربردی کامپیوتر آشنا می شوند.
  2. استفاده از کامپیوتر و مدیریت فایل ها : در مرحله دوم از مهارت هفتگانه ICDL علاقمندان به چگونگی استفاده از کامپوتر و سیستم عامل را یاد می گیرند و همچنین می توانند تنظیمات اصلی دلخواه خود را در ویندوز تنظیم نمایند. همچنین لازم می دانند که کار و مدیریت فایل های کامپیوتری همانند کپی، حذف و غیره .... را به راحتی به انجام برسانند. در این صورت است که اطلاعات راجب به ویروس کامپیوتر و مقابله با ویروس را در این مرحله یاد می گیرند.
  3. پردازش متن (Microsoft Office) : کاربران باید اطلاعات لازم درباره برنامه های پردازش متن از جمله (word) را یاد بگیرند و همچنین اطلاعات کارایی آن (ورد) را در مراحل کار همانند (صفحه جدید، ویرایش، قالب بندی، جدول بندی، کار با تصاویر و ....) افزایش دهند.
  4. صفحه گسترده (صفحات گسترده EXCEL) : علاوه بر کاربرد WORD علاقمندان باید در مهارت هفتگانه که مرحله چهارم آن نرم افزار EXCEL است اطلاعات لازمه را کسب نمایند تا در آن مسلط شوند که کاربرد آن در (ایجاد سند جدید، قالب بندی، جدول بندی، و ....) می باشد همچنین در این برنامه فرمول های مقدماتی ریاضی و کاربردی را یاد می گیرند.
  5. پایگاه داده (مفاهیم Access) : در مرحله پنجم مهارت دیگر از icdl وجود دارد به نام پایگاه داده که داوطلبان با حالت های مقدماتی جداول و پایگاه داده ای پرس و جو و ایجاد و ویرایش آشنا می شوند.
  6. ارایه مطالب (Power Point) : کاربران می توانند در مهارت ششم از دوره ICDL ابزارهایی ارایه مطالب در رایانه را فرا بگیرند و به خوبی از آن استفاده نمایند. به این صورت که امکان ساخت اسلایدها و ویرایش و قالب بندی تصاویر و متن ها را دارد. همچنین یک کاربر بعد از آموزش می تواند به بهترین نحو از حرکات و امکانات نرم افزار استفاده کند.
  7. مهارت دیگر از مدرک ICDL شبکه و اینترنت : در مهارت دیگر از مدرک ICDL خدمات شبکه و اینترنت و پست الکترونیک است به این صورت که کاربران با مفهوم کلی اینترنت و دیگر شاخص های آن آشنا می شود و می توانند با اینترنت که کارایی آن جستجو نموده است به بهترین شکل استفاده نماید. همچنین کار با صفحات اینترنتی را یاد می گیرد. علاوه بر کار با صفحات اینترنتی می تواند دسترسی به پست های الکترونیک داشته باشد و به آسانی بتواند به ارسال و دریافت نامه های الکترونیک بپردازد

مزایای شرکت در دوره ICDL و اخذ مدرک

یادگیری مهارت های هفتگانه ICDL و در آموزشگاه آپادانا اخذ مدرک icdl در تبریز  آن مزایای زیادی به همراه دارد. آشنایی با کامپیوتر، کار با آن و یادگیری مهارت های مهم در کار با نرم افزار Office یکی از ملزومات زندگی در دنیای امروز است. بسیاری از شرکت ها و سازمان ها هم برای استخدام نیرو، به دنبال افرادی هستند که مهارت های بالایی در کامپیوتر داشته باشند

شرکت در دوره ICDL در تبریز و یادگیری مهارت های آن علاوه بر افراد مختلف، برای سازمان ها و ارگان ها نیز سودمند است. بالا بردن سطح دانش و مهارت کارمندان در این زمینه، می تواند به افزایش بهره وری سازمانی منجر شود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن